Kurumsal

Kurumsal

Jandarma Asayiş Vakfı
Hakkında

Our IT services converge business and the technology experts to help to manage business processes of all categories.

Jandarma Genel Komutanlığı ve  bağlı birliklerinin emniyet ve asayişe yönelik hizmetlerinin desteklenmesi, en ileri düzeye yükseltilmesi ve Jandarma Genel Komutanlığı mensubu şehit olan personelin ailelerine ilk ve acil destek yardımında bulunmak amacıyla 1986 yılında vakıf kurulması düşünülmüş ve çalışmalara başlanılmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde başlatılan çalışmaların Genelkurmay Başkanlığınca uygun görülmesi üzerine; İçişleri Bakanlığından onay alınarak, ilgili mevzuatlar doğrultusunda kuruluş için gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir. Vakfın kuruluşu, 06 Eylül 1997 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanmıştır.

Kuruluşundan çok kısa bir zaman sonra yurdun büyük bir bölümünde faaliyet gösteren Jandarma Asayiş Vakfı, bir çok hamiyetli vatandaşımızın maddi ve manevi katkısı ile gelişmiş, önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığınca  Emniyet ve asayiş hizmetlerinin yerine getirilmesinde, kuruluşundan 2020 yılı sonuna  kadar toplam 118.890.696 TL.lik destek sağlanmış, şehit yakınlarına toplam 1.830.500 TL. yardımda bulunmuştur

135 +

Successully Projects

AMACIMIZ

Jandarma Genel Komutanlığının emniyet ve asayişe yönelik hizmetleri açısından güçlendirilmesi ve her yönüyle en ileri düzeye yükseltilmesi hususunda vakıf tarafından gerçekleştirilebilecek her türlü hizmeti ifa ve bu amaca varabilmek için halkın maddi ve manevi desteğini sağlamaktır.

Misyonumuz

Jandarma Genel Komutanlığı ve bağlı birliklerinin emniyet ve asayişe yönelik hizmetlerinin desteklenmesi, en ileri düzeye yükseltilmesi ve Jandarma Genel Komutanlığı mensubu personelin ailelerine ilk ve acil destek yardımı  hususunda vakıf tarafından gerçekleştirilebilecek her türlü hizmeti ifa ve bu amaca varabilmek için halkın maddi ve manevi desteğini sağlamaktır.

Vizyonumuz

Güvenirlilik, dürüstlük, saygınlık, şeffaflık, hukuka uygunluk, sosyal ve kültürel değerlere saygı ve bağışçılara vefayı kapsayan TEMEL DEĞERLER’in ışığı altında vakfın misyonunu yerine getirmektir.

Petrol Ofisi ile yapılan anlaşma çerçevesinden Akaryakıt İstasyonlarınca elde edilen gelirler

Yüksek kalite standartlarında ambalajlanan Doğal Mineralli suyun satışından elde edilen gelirler

Mehmetçik Vakfı ile yapılan sözleşme doğrultusunda sigorta hizmetlerinden elde edilen gelirler

Yürütülen diğer ticari faaliyetlerden (Gıda, Temizlik malzemeleri, Askeri malzeme) elde edilen gelirlerden oluşmaktadır

Gayrimenkullerin kira gelirleri mülkiyeti vakfa ait gayrimenkullerin kiralanmasından elde edilen gelirler

Bağışlar
İştirak gelirleriJAVDES A.Ş. tarafından;

İştirakler 33%
Bağış ve Yardımlar 30%
Finansal Gelirler 30%
Kira Gelirleri 4%
Diğer 3%

1997-2017 Yılları Arasında

Yapılan Bağışlarda Önem Arz Edenler

30 Adet Muhtelif Tüfek

11 Adet 4x4 Zırhlı Muharebe Aracı

389 Adet Hizmet Aracı

1 Adet Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı

1 Adet Çabuk Nişan Alma Aleti

13 Adet Gündüz Optik Nişangahı

1 Adet Operasyon Robotu

1.100 Çift Su Geçirmez Özel Tip Bot

2 Adet Termal El Dürbünü